Results from Elko Speedway

2014-09-22

A-Main 01 — 1. Austin Nason, Roscoe; 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. Christopher Marek, Lakeville, Minn.; 4. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 5. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 6. John DeAngelis, Jr, Hubertus, Wis; 7. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 8. Lawrence Berthiaume, Albertville, Minn.; 9. Dave Edwards, Salem, Wis; 10. Jake Sernett, Prior Lake, Minn.; 11. Jamie Farrell, New Prague, Minn.; 12. Mike Ehde, Prairie du Chien, Wis; 13. Casey Strese, Johnson Creek, Wis; 14. Jerry Mueller, Richfiled, Wis; 15. Michael Beamish, Egan, Minn.; 16. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 17. Collin Olson (r), Hugo, Minn.; 18. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 19. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 20. Tom Jasinski (r), Pewaukee, Wis; 21. Todd Kamish, Lakeville, Minn.; 22. Andy Niles, Holmen, Wis; 23. Jon Reynolds, Jr., Rockford.

Time Trial — 1. Michael Beamish, Egan, Minn.; 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 4. Lawrence Berthiaume, Albertville, Minn.; 5. Austin Nason, Roscoe; 6. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 7. Jon Reynolds, Jr., Rockford; 8. Christopher Marek, Lakeville, Minn.; 9. John DeAngelis, Jr, Hubertus, Wis; 10. Dave Edwards, Salem, Wis; 11. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 12. Mike Ehde, Prairie du Chien, Wis; 13. Jerry Mueller, Richfiled, Wis; 14. Jamie Farrell, New Prague, Minn.; 15. Collin Olson (r), Hugo, Minn.; 16. Jake Sernett, Prior Lake, Minn.; 17. Adam
Bendzick, Elko, Minn.; 18. Todd Kamish, Lakeville, Minn.; 19. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 20. Casey Strese, Johnson Creek, Wis; 21. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 22. Andy Niles, Holmen, Wis; 23. Tom Jasinski (r), Pewaukee, Wis.


Back to News

Next Event

55th Annual National Short Track Championships

Rockford Speedway
Saturday, October 3rd


Competitors Guide


Top 8 in Points
As of 7/25/20

1 97N Jacob Nottestad 311
2 17K Max Kahler 309
3 40G Tom Gille 285
4 13E Nick Egan 275
5 14B Grant Brown 235
6 91W Jeff Wakeman 217
7 3H Tyler Hromadka 208
8 13H Mitch Haver 159

View Full Standings