Big 8 Series Results from 09.21.13 at Elko Speedway

2013-09-21

A-Main 01 — 1. Christopher Marek, Lakeville, Minn.; 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. John DeAngelis, Jr, Hubertus,
Wis; 4. Tim Sargent, South Beloit; 5. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 6. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 7. Dale
Nottestad, Cambridge, Wis; 8. Austin Nason, Roscoe; 9. Darren Wolke, Belle Plaine, Minn.; 10. J. Herbst, LaCrosse,
Wis; 11. Dave Edwards, Salem, Wis; 12. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 13. Ryan Miles, Crystal Lake; 14. Travis
Stanley, Prior Lake, Minn.; 15. Jacob Finney, Sycamore; 16. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 17. Dan Lensing,
Roscoe; 18. Kyle Hansen, LeSueur, Minn.; 19. Kyle Kirberger, Ramsey, Minn.; 20. Lawrence Berthiaume, Rogers,
Minn.; 21. Michael Beamish, Egan, Minn.; 22. Cole Anderson, Northfield, Minn.; 23. Nick Beaver, Rosemount, Minn.; 24.
Dylan Moore, Northfield, Minn..

Last Chance — 1. Dan Lensing, Roscoe; 2. Cole Anderson, Northfield, Minn.; 3. Jacob Finney, Sycamore; 4. Kyle
Hansen, LeSueur, Minn.; 5. Michael Beamish, Egan, Minn.; 6. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 7. Casey Strese, Johnson
Creek, Wis; 8. Eric Connell, Fort Atkinson, Wis; 9. Austin Nason, Roscoe; 10. Natalie Decker, Eagle River, Wis; 11.
Bruce Lee, Cambridge, Wis; 12. Adam Peschek, Oconomowoc, Wis.

Heat 01 — 1. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 2. Travis Stanley, Prior Lake, Minn.; 3. Dan Lensing, Roscoe; 4. Austin Nason,
Roscoe; 5. Natalie Decker, Eagle River, Wis; 6. Kyle Hansen, LeSueur, Minn.; 7. Casey Strese, Johnson Creek, Wis; 8.
Adam Bendzick, Elko, Minn..

Heat 02 — 1. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 2. Nick Beaver, Rosemount, Minn.; 3. Jacob Finney, Sycamore; 4.
Cole Anderson, Northfield, Minn.; 5. Eric Connell, Fort Atkinson, Wis; 6. Bruce Lee, Cambridge, Wis; 7. Adam Peschek,
Oconomowoc, Wis; 8. Michael Beamish, Egan, Minn..

Qualifying Dash 01 — 1. Dylan Moore, Northfield, Minn.; 2. Christopher Marek, Lakeville, Minn.; 3. Lawrence
Berthiaume, Rogers, Minn.; 4. Kyle Kirberger, Ramsey, Minn.; 5. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 6. John DeAngelis,
Jr, Hubertus, Wis; 7. Ryan Miles, Crystal Lake.

Qualifying Dash 02 — 1. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 2. Dave Edwards, Salem, Wis; 3. Darren Wolke, Belle Plaine,
Minn.; 4. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 5. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 6. Tim Sargent, South Beloit; 7. Casey
Johnson, Edgerton, Wis.

Time Trial — 1. Christopher Marek, Lakeville, Minn.; 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. Dylan Moore, Northfield,
Minn.; 4. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 5. John DeAngelis, Jr, Hubertus, Wis; 6. Tim Sargent, South Beloit; 7.
Lawrence Berthiaume, Rogers, Minn.; 8. Darren Wolke, Belle Plaine, Minn.; 9. Ryan Miles, Crystal Lake; 10. Dave
Edwards, Salem, Wis; 11. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 12. Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 13. Kyle Kirberger,
Ramsey, Minn.; 14. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 15. Austin Nason, Roscoe; 16. Jacob Finney, Sycamore; 17. Travis
Stanley, Prior Lake, Minn.; 18. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 19. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 20. Adam Peschek,
Oconomowoc, Wis; 21. Dan Lensing, Roscoe; 22. Nick Beaver, Rosemount, Minn.; 23. Kyle Hansen, LeSueur, Minn.;
24. Cole Anderson, Northfield, Minn.; 25. Natalie Decker, Eagle River, Wis; 26. Eric Connell, Fort Atkinson, Wis; 27.
Casey Strese, Johnson Creek, Wis; 28. Bruce Lee, Cambridge, Wis; 29. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 30. Michael

Next Event

Champion's Banquet
Forest Hills Lodge
January 11, 2020

Top 5 in Points
As of 10/6/19

1 2B Michael Bilderback 615
2 00W Brody Willett 572
3 52W Chad Walen 530
4 51JN Justin Neisius 487
5 13E Nick Egan 470

View Full Standings