Star Spangled 76 Results

2021-07-03

Big 8 Late Model

A-Main 01 --  1. Tom Gille, Winnebago; 2. Max Kahler, Caledonia; 3. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 4. Jerry

Gille, Roscoe; 5. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 6. Randy Sargent (r), South Beloit; 7. Nick Egan, Lomira, Wis; 8.

Jerry Mueller, Richfield, Wis; 9. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 10. Franc Beldowski, Rockford; 11. Trevor Robinson

(r), Roscoe; 12. Josh Thiering (r), Machesney Park; 13. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 14. Tyler Hromadka,

Colgate, Wis; 15. Jerry Stafford II, South Beloit; 16. Jeff Wakeman, Streator; 17. Mike Lloyd, Davis; 18. Jacob

Vanoskey, Hartford, Wis; 19. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 20. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 21. Adam

Cartwright (r), Rockford; 22. Mitch Haver, West Bend, Wis; 23. Willie Nelson, Solon Mills.

Heat 01 --  1. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 2. Mitch Haver, West Bend, Wis; 3. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 4.

Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 5. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 6. Franc Beldowski, Rockford; 7. Hunter Drefahl,

Evansville, Wis.

Heat 02 --  1. Jerry Stafford II, South Beloit; 2. Tom Gille, Winnebago; 3. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 4. Randy

Sargent (r), South Beloit; 5. Nick Egan, Lomira, Wis; 6. Adam Cartwright (r), Rockford; 7. Grant Brown, Prior Lake,

Minn.; 8. Jeff Wakeman, Streator.

Heat 03 --  1. Max Kahler, Caledonia; 2. Mike Lloyd, Davis; 3. Jerry Gille, Roscoe; 4. Tom Berens (r), Slinger, Wis;

5. Trevor Robinson (r), Roscoe; 6. Josh Thiering (r), Machesney Park; 7. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 8. Willie

Nelson, Solon Mills.

Time Trial --  1. Jerry Gille, Roscoe; 2. Tom Gille, Winnebago; 3. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 4. Max

Kahler, Caledonia; 5. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 6. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 7. Tom Berens (r), Slinger,

Wis; 8. Nick Egan, Lomira, Wis; 9. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 10. Mike Lloyd, Davis; 11. Randy Sargent (r),

South Beloit; 12. Franc Beldowski, Rockford; 13. Trevor Robinson (r), Roscoe; 14. Jerry Stafford II, South Beloit;

15. Mitch Haver, West Bend, Wis; 16. Josh Thiering (r), Machesney Park; 17. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 18.

Adam Cartwright (r), Rockford; 19. Willie Nelson, Solon Mills; 20. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 21. Hunter

Drefahl, Evansville, Wis; 22. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 23. Jeff Wakeman, Streator.

            Printed 7/4/2021 2:08:38 PM with ScoreKeeper™ 3.235.003


Back to News

Next Event

NSTC

Rockford Speedway
October 2-3, 2021

Entry Blank


Top 8 in Points
As of 9/1/21

1 X Jon Reynolds Jr. 677
2 49M Jerry Mueller 600
3 13E Nick Egan 593
4 11S Randy Sargent 533
5 14B Grant Brown 514
6 7H Mitch Haver 467
7 99B Tom Berens (r) 449
8 21L Mike Lloyd 448

View Full Standings