Elko Speedway Results

2016-09-26

Big 8 Late Model Series
A-Main 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 3. Joe Neisius,
Rosemount, Minn.; 4. Dillon Hammond, Grand Marsh, Wis; 5. Michael Beamish, Eagan, Minn.; 6. Ryan Kamish,
Farmington, Minn.; 7. Lawrence Berthiaume, Albertville, Minn.; 8. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 9. Jeremy Miller,
Rockford; 10. Bryan Wrolstad, Fairbault, Minn.; 11. Todd Kamish, Lakeville, Minn.; 12. Shane Morrissey, Cuba
City, Wis; 13. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 14. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 15. Wayne Freimund, Elkhorn, Wis;
16. Grant Griesbach, Waukesha, Wis; 17. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 18. Tyler Kingery, Prior Lake, Minn.; 19.
Todd Oliver, Bangor, Wis; 20. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 21. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 22. Kyle Kirberger,
Ramsey, Minn.; 23. Owin Giles, New Market, Minn.; 24. Justin Neisius, Eagan, Minn..

Last Chance “A” 01 — 1. Jeremy Miller, Rockford; 2. Shane Morrissey, Cuba City, Wis; 3. Kyle Kirberger, Ramsey,
Minn.; 4. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 5. Grant Griesbach, Waukesha, Wis; 6. Owin Giles, New Market, Minn.; 7.
Bryan Wrolstad, Fairbault, Minn.; 8. Todd Oliver, Bangor, Wis; 9. Jared Duda, St Michael, Minn.; 10. Zach Less,
Manchester, Iowa; 11. Tyler Kingery, Prior Lake, Minn.; 12. Michael Gilomen, Northfield, Minn.; 13. Nick Roehl,
Fond Du Lac, Wis; 14. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 15. Jake Sernett, Prior Lake, Minn.; 16. Devin Schmidt,
Belle Plaine, Minn.; 17. Anthony Brewer, Shakopee, Minn.; 18. Paul Neisius, Hastings, Minn..

Time Trial — 1. Justin Neisius, Eagan, Minn.; 2. Michael Bilderback, South Beloit; 3. Lawrence Berthiaume,
Albertville, Minn.; 4. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 5. Michael Beamish, Eagan, Minn.; 6. J. Herbst, LaCrosse,
Wis; 7. Joe Neisius, Rosemount, Minn.; 8. Jon Lemke, Shakopee, Minn.; 9. Dillon Hammond, Grand Marsh, Wis;
10. Wayne Freimund, Elkhorn, Wis; 11. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 12. Todd Kamish, Lakeville, Minn.; 13.
Ryan Kamish, Farmington, Minn.; 14. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 15. Shane Morrissey, Cuba City, Wis; 16.
Jeremy Miller, Rockford; 17. Owin Giles, New Market, Minn.; 18. Adam Bendzick, Elko, Minn.; 19. Jake Sernett,
Prior Lake, Minn.; 20. Grant Griesbach, Waukesha, Wis; 21. Nick Roehl, Fond Du Lac, Wis; 22. Zach Less,
Manchester, Iowa; 23. Michael Gilomen, Northfield, Minn.; 24. Kyle Kirberger, Ramsey, Minn.; 25. Bryan
Wrolstad, Fairbault, Minn.; 26. Devin Schmidt, Belle Plaine, Minn.; 27. Anthony Brewer, Shakopee, Minn.; 28.
Paul Neisius, Hastings, Minn.; 29. Jared Duda, St Michael, Minn.; 30. Todd Oliver, Bangor, Wis; 31. Tyler

Next Event

Champion's Banquet
Forest Hills Lodge
January 11, 2020

Top 5 in Points
As of 10/6/19

1 2B Michael Bilderback 615
2 00W Brody Willett 572
3 52W Chad Walen 530
4 51JN Justin Neisius 487
5 13E Nick Egan 470

View Full Standings