Hawkeye Downs Speedway Results

2016-06-04

A-Main 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Griffin McGrath, Cedar Rapids, Iowa; 3. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 4. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 5. Mike Ehde, Prairie du Chien, Wis; 6. Jeremy Miller, Rockford; 7. Zach Less, Manchester, Iowa; 8. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 9. Grant Griesbach, Waukesha, Wis; 10. Wayne Freimund, Elkhorn, Wis; 11. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 12. Caleb Adrian, Walcott, Iowa; 13. Dave McCalla, Cedar Rapids, Iowa; 14. Jacob Zellmer, New Berlin, Wis; 15. Scott Siems, Cedar Rapids, Iowa; 16. Todd Oliver, Bangor, Wis; 17. Cody Kippenhan, Ypsilanti, Mich.; 18. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 19. Jared Duda, St Michael, Minn.; 20. Chad Siems, Shellsburg, Iowa; 21. Brian Gibson, Walford, Iowa; 22. Michael Beamish, Eagan, Minn.; 23. Brad Osborn, Janesville, Iowa; 24. Jerry Mueller, Richfiled, Wis; 25. Mitchell Garfield, Pingree

Heat 01 — 1. Jerry Mueller, Richfiled, Wis; 2. Mitchell Garfield, Pingree Grove; 3. Jacob Zellmer, New Berlin, Wis; 4. Todd Oliver, Bangor, Wis; 5. Chad Siems, Shellsburg, Iowa; 6. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis.

Heat 02 — 1. Jared Duda, St Michael, Minn.; 2. Dave McCalla, Cedar Rapids, Iowa; 3. Scott Siems, Cedar Rapids, Iowa; 4. Wayne Freimund, Elkhorn, Wis; 5. Cody Kippenhan, Ypsilanti, Mich..

Qualifying Dash 01 — 1. Mike Ehde, Prairie du Chien, Wis; 2. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 3. Michael Bilderback, South Beloit; 4. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 5. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 6. Jeremy Miller, Rockford; 7. Grant Griesbach, Waukesha, Wis.

Qualifying Dash 02 — 1. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 2. Caleb Adrian, Walcott, Iowa; 3. Michael Beamish, Eagan, Minn.; 4. Zach Less, Manchester, Iowa; 5. Griffin McGrath, Cedar Rapids, Iowa; 6. Brian Gibson, Walford, Iowa; 7. Brad Osborn, Janesville, Iowa.

Time Trial — 1. J. Herbst, LaCrosse, Wis; 2. Griffin McGrath, Cedar Rapids, Iowa; 3. Michael Bilderback, South Beloit; 4. Brian Gibson, Walford, Iowa; 5. Jeremy Miller, Rockford; 6. Brad Osborn, Janesville, Iowa; 7. Michael Ostdiek, Lakeville, Minn.; 8. Caleb Adrian, Walcott, Iowa; 9. Jesse Bernhagen, Markesan, Wis; 10. Zach Less, Manchester, Iowa; 11. Mike Ehde, Prairie du Chien, Wis; 12. Michael Beamish, Eagan, Minn.; 13. Grant Griesbach, Waukesha, Wis; 14. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 15. Mitchell Garfield, Pingree Grove; 16. Dave McCalla, Cedar Rapids, Iowa; 17. Jacob Zellmer, New Berlin, Wis; 18. Wayne Freimund, Elkhorn, Wis; 19. Jerry Mueller, Richfiled, Wis; 20. Jared Duda, St Michael, Minn.; 21. Todd Oliver, Bangor, Wis; 22. Cody Kippenhan, Ypsilanti, Mich.; 23. Chad Siems, Shellsburg, Iowa; 24. Scott Siems, Cedar Rapids, Iowa; 25. Tyler Hromadka, Brookfield, WI

Next Event

Champion's Banquet
Forest Hills Lodge
January 11, 2020

Top 5 in Points
As of 10/6/19

1 2B Michael Bilderback 615
2 00W Brody Willett 572
3 52W Chad Walen 530
4 51JN Justin Neisius 487
5 13E Nick Egan 470

View Full Standings