Larry Detjens 58

2020-07-25

Official Results

A-Main 01 --  1. Tom Gille, Winnebago; 2. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 3. Steve Schultz, Webster, Minn.; 4. Jacob Goede, Carver, Minn.; 5. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 6. Max Kahler, Caledonia; 7. Dave Cabelka, Wausau, Wis; 8. Rayce Haase, Wausau, Wis; 9. Mitch Haver, West Bend, Wis; 10. Jared Duda, St Michael, Minn.; 11. Jeff Wakeman, Streator; 12. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 13. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 14. Jake Jump, Pardeeville, Wis; 15. Nick Egan, Lomira, Wis; 16. Adam Oxborough, Montgomery, Minn..

Heat 01 --  1. Adam Oxborough, Montgomery, Minn.; 2. Mitch Haver, West Bend, Wis; 3. Max Kahler, Caledonia; 4. Rayce Haase, Wausau, Wis; 5. Hunter Drefahl, Evansville, Wis.

Heat 02 --  1. Steve Schultz, Webster, Minn.; 2. Tom Gille, Winnebago; 3. Nick Egan, Lomira, Wis; 4. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 5. Jeff Wakeman, Streator.

Heat 03 --  1. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 2. Jacob Goede, Carver, Minn.; 3. Jared Duda, St Michael, Minn.; 4. Dave Cabelka, Wausau, Wis; 5. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 6. Jake Jump, Pardeeville, Wis.

Time Trial --  1. Jacob Goede, Carver, Minn.; 2. Nick Egan, Lomira, Wis; 3. Rayce Haase, Wausau, Wis; 4. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 5. Tom Gille, Winnebago; 6. Max Kahler, Caledonia; 7. Dave Cabelka, Wausau, Wis; 8. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 9. Adam Oxborough, Montgomery, Minn.; 10. Jared Duda, St Michael, Minn.; 11. Steve Schultz, Webster, Minn.; 12. Mitch Haver, West Bend, Wis; 13. Tyler Hromadka, Brookfield, Wis; 14. Jeff Wakeman, Streator; 15. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 16. Jake Jump, Pardeeville, Wis.

                  


Back to results

Next Event

Clash at the Downs

Hawkeye Downs Speedway
Friday, June 4th


Top 8 in Points
As of 4/25/21

1 2N Dale Nottestad 231
2 X Jon Reynolds Jr. 203
3 99B Tom Berens (r) 195
4 13E Nick Egan 180
5 49M Jerry Mueller 169
6 21L Mike Lloyd 157
7 11s Randy Sargent (r) 150
8 84V Jacob Vanoskey 149

View Full Standings