Slinger 88

2021-04-25

Big 8 Late Model

A-Main 01 --  1. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 2. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 3. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 4. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 5. Ryan Gutknecht, Oak Creek, Wis; 6. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 7. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 8. Max Kahler, Caledonia; 9. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 10. Randy Sargent (r), South Beloit; 11. Mike Lloyd, Davis; 12. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 13. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 14. Zach Braun, Slinger, Wis; 15. Willie Nelson, Richmond; 16. Nick Egan, Lomira, Wis; 17. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 18. Jeff Wakeman, Streator; 19. Bill Shavlik, West Bend, Wis; 20. Jeff Holtz, Franksville, Wis; 21. Mitch Haver, West Bend, Wis; 22. Hunter Drefahl, Evansville, Wis.

Heat 01 --  1. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 2. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 3. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 4. Max Kahler, Caledonia; 5. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 6. Zach Braun, Slinger, Wis; 7. Jeff Wakeman, Streator.Heat 02 --  1. Jeff Holtz, Franksville, Wis; 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 4. Ryan Gutknecht, Oak Creek, Wis; 5. Mitch Haver, West Bend, Wis; 6. Mike Lloyd, Davis; 7. Hunter Drefahl,

Heat 03 --  1. Nick Egan, Lomira, Wis; 2. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 3. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 4.Willie Nelson, Richmond; 5. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 6. Randy Sargent (r), South Beloit; 7. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 8. Bill Shavlik, West Bend, Wis.

Time Trial --  1. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis (11.904); 2. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 3. Max Kahler, Caledonia; 4.Tom Berens (r), Slinger, Wis; 5. Jeff Holtz, Franksville, Wis; 6. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 7. Jerry Mueller,Richfield, Wis; 8. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 9. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 10. Nick Egan, Lomira, Wis; 11. Ryan Gutknecht, Oak Creek, Wis; 12. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 13. Randy Sargent (r), South Beloit; 14. Mitch Haver, West Bend, Wis; 15. Zach Braun, Slinger, Wis; 16. Willie Nelson, Richmond; 17. Mike Lloyd, Davis; 18. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 19. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 20. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 21. Jeff Wakeman, Streator; 22. Bill Shavlik, West Bend, Wis.


Back to results

Next Event

Clash at the Downs

Hawkeye Downs Speedway
Friday, June 4th


Top 8 in Points
As of 4/25/21

1 2N Dale Nottestad 231
2 X Jon Reynolds Jr. 203
3 99B Tom Berens (r) 195
4 13E Nick Egan 180
5 49M Jerry Mueller 169
6 21L Mike Lloyd 157
7 11s Randy Sargent (r) 150
8 84V Jacob Vanoskey 149

View Full Standings