NSTC

2021-10-03

A-Main 01 --  1. Austin Nason, Roscoe; 2. Jacob Gille, Winnebago; 3. Michael Bilderback, South Beloit; 4. Dennis

Smith, Jr, South Beloit; 5. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 6. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 7. Grant Brown,

Prior Lake, Minn.; 8. Josh Thiering (r), Machesney Park; 9. Willie Nelson, Solon Mills; 10. Bobby Wilberg, Beloit,

Wis; 11. Jim Olson, Harvard; 12. Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 13. Mitch Haver, West Bend, Wis; 14. Jacob

Vanoskey, Hartford, Wis; 15. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 16. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 17. Trevor

Robinson (r), Roscoe; 18. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 19. RJ Braun, Wales, Wis; 20. John Beinlich, Lincolnshire;

21. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 22. Hunter Drefahl, Evansville, Wis; 23. Max Kahler, Caledonia; 24. Cody

Houseweart, Machesney Park; 25. Adam Cartwright (r), Rockford.

Last Chance "A" 01 --  1. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 2. Jim Olson, Harvard; 3. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 4.

Tyler Hromadka, Colgate, Wis; 5. Willie Nelson, Solon Mills; 6. Jerry Stafford II, South Beloit; 7. Adam Cartwright (r), Rockford; 8. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 9. Jeff Wakeman, Streator; 10. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis;

11. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 12. Nick Egan, Lomira, Wis.

Heat 01 --  1. Austin Nason, Roscoe; 2. Max Kahler, Caledonia; 3. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 4. Michael

Bilderback, South Beloit; 5. Adam Cartwright (r), Rockford; 6. Jim Olson, Harvard; 7. Jacob Vanoskey, Hartford,

Heat 02 --  1. Trevor Robinson (r), Roscoe; 2. Mitch Haver, West Bend, Wis; 3. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 4.

Casey Johnson, Edgerton, Wis; 5. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 6. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 7. Willie

Nelson, Solon Mills.

Heat 03 --  1. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 2. Cody Houseweart, Machesney Park; 3. Josh Thiering (r),

Machesney Park; 4. Jacob Gille, Winnebago; 5. Nick Egan, Lomira, Wis; 6. Jerry Stafford II, South Beloit; 7. Jeff

Wakeman, Streator.

Heat 04 --  1. RJ Braun, Wales, Wis; 2. John Beinlich, Lincolnshire; 3. Bobby Wilberg, Beloit, Wis; 4. Hunter

Drefahl, Evansville, Wis; 5. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 6. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 7. Tyler Hromadka,

Time Trial --  1. Max Kahler, Caledonia; 2. Jacob Nottestad, Stoughton, Wis; 3. Jacob Gille, Winnebago; 4.

Bobby Wilberg, Beloit, Wis; 5. Austin Nason, Roscoe; 6. Casey Johnson, Edgerton, Wis; 7. Nick Egan, Lomira, Wis;

8. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 9. Michael Bilderback, South Beloit; 10. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 11. Josh

Thiering (r), Machesney Park; 12. John Beinlich, Lincolnshire; 13. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 14. Willie Nelson,

Solon Mills; 15. Cody Houseweart, Machesney Park; 16. Tom Berens (r), Slinger, Wis; 17. Adam Cartwright (r),

Rockford; 18. Mitch Haver, West Bend, Wis; 19. Jerry Stafford II, South Beloit; 20. RJ Braun, Wales, Wis; 21. Jim

Olson, Harvard; 22. Trevor Robinson (r), Roscoe; 23. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 24. Hunter Drefahl,

Evansville, Wis; 25. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 26. Jerry Eckhardt, Johnson Creek, Wis; 27. Jeff Wakeman,

Streator; 28. Tyler Hromadka, Colgate, Wis.


Back to results

Next Event

Oktoberfest Race Weekend

LaCrosse Speedway
October 9th, 2021

Entry Blank


Top 8 in Points
As of 10/4/21

1 X Jon Reynolds Jr. 729
2 49M Jerry Mueller 656
3 13E Nick Egan 607
4 14B Grant Brown 598
5 7H Mitch Haver 534
6 11S Randy Sargent 533
7 99B Tom Berens (r) 508
8 3H Tyler Hromadka 498

View Full Standings