Midwest Championship Showdown

2022-09-25

A-Main 01 --  1. Jesse Bernhagen, Willard, Wis; 2. Luke Westenberg, Jefferson, Wis; 3. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 4. Tyler Schley, Colgate, Wis; 5. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 6. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 7. Owin Giles, New Market, Minn.; 8. Mitch Haver, West Bend, Wis; 9. Tom Berens, Slinger, Wis; 10. Colton Morgan, Baraboo, Wis; 11. Jayden Dahlberg (r), South Beloit; 12. Mahlon Borntreger, Elroy, Wis; 13. Zach Braun, Slinger, Wis; 14. William Rece (r), Stoughton, Wis; 15. Randy Sargent, South Beloit; 16. Jacob Zellmer, Fort Meyers Beach, Fla.; 17. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis; 18. Nick Nolden, Sun Prairie, Wis; 19. Michael Guderski, Manchester, Wis; 20. Mike Lichtfeld, Pardeeville, Wis; 21. Hanna Raley, Fall River, Wis; 22. Michael Bilderback, South Beloit; 23. Adam Bendzick, Prior Lake, Minn.; 24. Franc Beldowski, Rockford.

Last Chance "A" 01 --  1. Zach Braun, Slinger, Wis; 2. Franc Beldowski, Rockford; 3. William Rece (r), Stoughton, Wis; 4. Michael Guderski, Manchester, Wis; 5. James Storey, Burlington, Wis; 6. Owin Giles, New Market, Minn.; 7. McKayla Adams, Sun Prairie, Wis; 8. Dennis Schmidt, Hustisford, Wis; 9. Colton Morgan, Baraboo, Wis; 10. Thayran Rezin, Tomah, Wis; 11. Joseph Scholze, Holmen, Wis; 12. Alan Shierling, Jr, Waupun, Wis; 13. Brian Allen (r), Marion, Iowa.

Time Trial --  1. Nick Nolden, Sun Prairie, Wis; 2. Michael Bilderback, South Beloit; 3. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis; 4. Luke Westenberg, Jefferson, Wis; 5. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 6. Jesse Bernhagen, Willard, Wis; 7. Mike Lichtfeld, Pardeeville, Wis; 8. Adam Bendzick, Prior Lake, Minn.; 9. Dale Nottestad, Cambridge, Wis; 10. Hanna Raley, Fall River, Wis; 11. Randy Sargent, South Beloit; 12. Tyler Schley, Colgate, Wis; 13. Tom Berens, Slinger, Wis; 14. Jacob Zellmer, Fort Meyers Beach, Fla.; 15. Mitch Haver, West Bend, Wis; 16. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 17. Mahlon Borntreger, Elroy, Wis; 18. Jayden Dahlberg (r), South Beloit; 19. Owin Giles, New Market, Minn.; 20. Franc Beldowski, Rockford; 21. Dennis Schmidt, Hustisford, Wis; 22. Michael Guderski, Manchester, Wis; 23. James Storey, Burlington, Wis; 24. Zach Braun, Slinger, Wis; 25. William Rece (r), Stoughton, Wis; 26. McKayla Adams, Sun Prairie, Wis; 27. Thayran Rezin, Tomah, Wis; 28. Colton Morgan, Baraboo, Wis; 29. Joseph Scholze, Holmen, Wis; 30. Alan Shierling, Jr, Waupun, Wis; 31. Brian Allen (r), Marion,

            Printed 9/25/2022 10:37:03 PM with ScoreKeeper™ 3.235.003          Page 1


Back to results

Next Event

TBD

2022 Champions Awards Banquet

Forrest Hills Lodge - Loves Park, IL

 


Top 8 in Points
As of 10/12/2022

Rank Car # Driver Points
1 2n Dale Nottestad 791
2 X Jon Reynolds, Jr. 761
3 49m Jerry Mueller 740
4 15r William Rece (r) 728
5 61b Franc Beldowski 588
6 11s Randy Sargent 568
7 6g Owin Giles 551
8 4s Stephen Scheel 474

View Full Standings