Spring Classic - Grundy County Speedway

2024-04-27

A-Main 01 -- 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Kendrick Kreyer, Wisconsin Dells, Wis; 3. Randy Sargent, South Beloit; 4. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 5. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 6. Joshua Lundy, Roscoe; 7. Shane Radtke, Watertown, Wis; 8. Max Steinhorst, Reedsburg, Wis; 9. Del Schuler, Mequon, Wis; 10. Mathew Fairburn Jr, Roscoe; 11. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 12. Brandon Laing, South Beloit; 13. Jeff Wakeman, Streator; 14. Jacob Gille, Winnebago; 15. Brady Bill, Reedsburg, Wis; 16. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 17. Matt Gajewski, Wausau, Wis; 18. Steve Vaughn, Maple Park; 19. Jay Foster, Genoa (DQ).
 

Heat 01 -- 1. Randy Sargent, South Beloit; 2. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 3. Matt Gajewski, Wausau, Wis; 4. Shane Radtke, Watertown, Wis; 5. Jay Foster, Genoa; 6. Jeff Wakeman, Streator; 7. Del Schuler, Mequon, Wis; 8. Brandon Laing, South Beloit; 9. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 10. Brady Bill, Reedsburg, Wis.
 

Heat 02 -- 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jacob Gille, Winnebago; 3. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 4.
Joshua Lundy, Roscoe; 5. Mathew Fairburn Jr, Roscoe; 6. Max Steinhorst, Reedsburg, Wis; 7. Jerry Mueller,
Richfield, Wis; 8. Steve Vaughn, Maple Park; 9. Kendrick Kreyer, Wisconsin Dells, Wis.
 

Time Trial -- 1. Brady Bill, Reedsburg, Wis; 2. Jacob Gille, Winnebago; 3. Grant Brown, Prior Lake, Minn.; 4.
Kendrick Kreyer, Wisconsin Dells, Wis; 5. Randy Sargent, South Beloit; 6. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 7. Jay Foster, Genoa; 8. Michael Bilderback, South Beloit; 9. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 10. Jerry Mueller, Richfield, Wis; 11. Brandon Laing, South Beloit; 12. Joshua Lundy, Roscoe; 13. Shane Radtke, Watertown, Wis; 14. Mathew Fairburn Jr, Roscoe; 15. Jeff Wakeman, Streator; 16. Max Steinhorst, Reedsburg, Wis; 17. Matt Gajewski, Wausau, Wis; 18. Steve Vaughn, Maple Park; 19. Del Schuler, Mequon, Wis.


Back to results

Next Event

Larry Detjens Memorial

Friday, July 26th

State Park Speedway

Watch Live


Top 8 in Points
As of 7/7/2024

Rank Car # Driver Name Points
1 2B Michael Bilderback 330
2 X Jon Reynolds Jr. 284
3 11S Randy Sargent 277
4 14B Grant Brown 260
5 66K Kendrick Kreyer 229
6 50G Jacob Gille 224
7 13L Brandon Laing 222
8 11R Joshua Lundy (r) 214

View Full Standings